Microchip Technology MA1.5KE18CA
Part No.:
MA1.5KE18CA
Description:
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE18CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15.3V
Voltage - Breakdown (Min):
17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
59.5A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)