Microchip Technology M5KP64CAE3/TR
Part No.:
M5KP64CAE3/TR
Package:
P600, Axial
Description:
TVS 64V 5% 5000W BI
Shipping
M5KP64CAE3/TR Information
Package/Case:
P600, Axial
Series:
5KP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
48.5A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)