Microchip Technology M5KP64CA
Part No.:
M5KP64CA
Package:
DO-204AR, Axial
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO204AR
Shipping
M5KP64CA Information
Package/Case:
DO-204AR, Axial
Series:
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
49A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)