Microchip Technology M5KP12AE3
Part No.:
M5KP12AE3
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO204AR
Shipping
M5KP12AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
251A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)