Microchip Technology M5KP110AE3
Part No.:
M5KP110AE3
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AR
Shipping
M5KP110AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)