Microchip Technology M5KP10CA
Part No.:
M5KP10CA
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AR
Shipping
M5KP10CA Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
294A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)