Microchip Technology M1.5KE400A/TR
Part No.:
M1.5KE400A/TR
Description:
TVS 400V 5% 1500W UNI
Shipping
M1.5KE400A/TR Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
324V
Voltage - Breakdown (Min):
380V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
548V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)