Microchip Technology M1.5KE350A/TR
Part No.:
M1.5KE350A/TR
Description:
TVS 350V 5% 1500W UNI
Shipping
M1.5KE350A/TR Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
332V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
482V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)