LT1203CS8#PBF.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LT1203CS8#PBF |
| Manufacturer | Linear Technology |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Switch Circuit | SPDT |
| Number of Channels | 1 |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | - |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 15V |
| -3db Bandwidth | 150MHz |
| Features | Buffered, RGB |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SO |
The following parts include "LT1203CS8#PBF" in Silicon Labs LT1203CS8#PBF.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.