Amphenol Anytek KV1750520000G
Part No.:
KV1750520000G
Description:
TERM BLOCK HOUSING 17POS 5.08MM
Shipping
KV1750520000G Information
Number of Positions:
17
Positions Per Level:
17
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C