Amphenol Anytek KV1650520000G
Part No.:
KV1650520000G
Description:
TERM BLOCK HOUSING 16POS 5.08MM
Shipping
KV1650520000G Information
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C