Amphenol Anytek KS0301510000G
Part No.:
KS0301510000G
Description:
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 7.62MM
Shipping
KS0301510000G Information
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle, Under Board
Current - UL:
41 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C