ITT Cannon, LLC KPTC6F22-21PDMB
Part No.:
KPTC6F22-21PDMB
Description:
CONN PLUG MALE 21POS GOLD CRIMP
Shipping
KPTC6F22-21PDMB Information
Series:
KPTC
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
21
Shell Size - Insert:
22-21
Shell Size, MIL:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:
Termination:
Crimp
Orientation:
N (Normal)
Current Rating (Amps):
13A
Voltage Rating:
1000VAC, 1400VDC