ITT Cannon, LLC KPSE06F14-12P
Part No.:
KPSE06F14-12P
Description:
CONN PLUG MALE 12POS GOLD CRIMP
Shipping
KPSE06F14-12P Information
Connector Type:
Plug, Male Pins
Number of Positions:
12
Shell Size - Insert:
14-12
Orientation:
N (Normal)
Ingress Protection:
Environment Resistant
Current Rating (Amps):
7.5A, 13A
Voltage Rating:
600VAC, 850VDC