YAGEO KNP2WSJT-52-33R
Part No.:
KNP2WSJT-52-33R
Description:
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Shipping
KNP2WSJT-52-33R Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)