YAGEO KNP1WSJT-52-47R
Part No.:
KNP1WSJT-52-47R
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
KNP1WSJT-52-47R Information
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)