YAGEO KNP100JR-73-150R
Part No.:
KNP100JR-73-150R
Description:
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
KNP100JR-73-150R Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)