Amphenol Anytek KE4472530000G
Part No.:
KE4472530000G
Description:
TERM BLOCK HDR 44POS 90DEG 5MM
Shipping
KE4472530000G Information
Number of Positions:
44
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C