Amphenol Anytek KE3871530000G
Part No.:
KE3871530000G
Description:
TERM BLOCK HDR 38POS 90DEG 5MM
Shipping
KE3871530000G Information
Number of Positions:
38
Positions Per Level:
19
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Header Orientation:
90°, Right Angle
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C