Amphenol Anytek KE0872530000G
Part No.:
KE0872530000G
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 5MM
Shipping
KE0872530000G Information
Number of Positions:
8
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C