Amphenol Anytek KE0852520000G
Part No.:
KE0852520000G
Description:
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM
Shipping
KE0852520000G Information
Number of Positions:
8
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Header Orientation:
Vertical
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C