Amphenol Anytek KE0672530000G
Part No.:
KE0672530000G
Description:
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5MM
Shipping
KE0672530000G Information
Number of Positions:
6
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current - UL:
12 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C