Amphenol Anytek KD1610510000G
Part No.:
KD1610510000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM
Shipping
KD1610510000G Information
Number of Positions:
16
Positions Per Level:
16
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current - UL:
5.5 A
Voltage - UL:
160 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-24 AWG
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C