Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | KD156FHD01 |
| Manufacturer | Others |
| Product Tags | LCD Monitor Controller Boards, LVDS Controller Boards |
| Max Resolution | |
| Max Grey Depth | 8-bit |
| Panel Interface | |
| Panel Voltage | 3.3V, 5V, 12V |
| Input Signal | VGA, HDMI, DisplayPort |
| Input Voltage | 12V |
| Control Type | OSD Buttons |
| Function Embedded | With Audio In&Out, With LED Converter |
| Operating Temp | -20 ~ 70 °C |
The following parts include "KD156FHD01" in Silicon Labs KD156FHD01.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.