Amphenol Anytek K60301500000G
Part No.:
K60301500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENT 4.5MM PCB
Shipping
K60301500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
K6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.177" (4.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V