Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | K4F8E304HB-MGCJ |
| Manufacturer | Samsung Semiconductor, Inc. |
| Series | - |
| Package/Case | 200-TFBGA |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Technology | - |
| Memory Size | 8Gbit |
| Memory Organization | 256M x 32 |
| Memory Interface | Parallel |
| Clock Frequency | 1866 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Access Time | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "K4F8E304HB-MGCJ" in Silicon Labs K4F8E304HB-MGCJ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.