K3PV-80A00= 24.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | K3PV-80A00= 24 |
| Manufacturer | B&J-USA, Inc. |
| Series | K3 |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount, DIN Rail |
| Coil Voltage | 230 ~ 240VAC |
| Contact Form | 3PST-NO (3 Form A) |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Switching Voltage | 600V, 690V |
| Features | - |
| Termination Style | Box Lug |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Must Operate Voltage | 22.4 VDC |
| Must Release Voltage | - |
The following parts include "K3PV-80A00= 24" in Silicon Labs K3PV-80A00= 24.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.