JLC05E088TRVSM.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | JLC05E088TRVSM |
| Manufacturer | Knowles Johanson Manufacturing |
| Series | - |
| Package/Case | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Inductance | 74 nH |
| Tolerance | - |
| Q @ Freq | 114 @ 100MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height | 0.315" (8.00mm) |
The following parts include "JLC05E088TRVSM" in Silicon Labs JLC05E088TRVSM.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.