
| Image | ![]() |
| Part Number | IF1320ST3TR |
| Manufacturer | InterFET |
| Series | IF1320 |
| Package/Case | SOT-23-3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| FET Type | N-Channel |
| Voltage - Breakdown (V(BR)GSS) | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Current - Drain (Idss) @ Vds (Vgs=0) | 10 mA @ 10 V |
| Current Drain (Id) - Max | - |
| Voltage - Cutoff (VGS off) @ Id | 1.1 V @ 0.5 nA |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 15pF @ 10V |
| Resistance - RDS(On) | 50 Ohms |
| Power - Max | 350 mW |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
The following parts include "IF1320ST3TR" in Silicon Labs IF1320ST3TR.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.