Samtec Inc. HW-26-09-T-D-531-099
Part No.:
HW-26-09-T-D-531-099
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 52POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-26-09-T-D-531-099 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
52
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.531" (13.487mm)
Length - Tail:
0.099" (2.515mm)