Samtec Inc. HW-24-13-T-S-800-330
Part No.:
HW-24-13-T-S-800-330
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-24-13-T-S-800-330 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)
Length - Tail:
0.330" (8.382mm)