Amphenol Anytek HW2250020000G
Part No.:
HW2250020000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM
Shipping
HW2250020000G Information
Number of Positions:
22
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C