Samtec Inc. HW-16-11-T-D-600-200
Part No.:
HW-16-11-T-D-600-200
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-16-11-T-D-600-200 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)