Samtec Inc. HW-12-08-T-S-300-SM
Part No.:
HW-12-08-T-S-300-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-12-08-T-S-300-SM Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)