Samtec Inc. HW-09-08-T-D-285-SM
Part No.:
HW-09-08-T-D-285-SM
Description:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-09-08-T-D-285-SM Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.285" (7.239mm)