Samtec Inc. HW-07-20-T-D-800-SM
Part No.:
HW-07-20-T-D-800-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-07-20-T-D-800-SM Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.800" (20.320mm)