Amphenol Anytek HW0650520000G
Part No.:
HW0650520000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM
Shipping
HW0650520000G Information
Series:
35-508
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C