Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HVR3700002943FR500
Part No.:
HVR3700002943FR500
Description:
RES 294K OHM 1/2W 1% AXIAL
Shipping
HVR3700002943FR500 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
294 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)