Samtec Inc. HTSW-202-23-G-S
Part No.:
HTSW-202-23-G-S
Description:
CONN HEADER VERT 2POS 5.08MM
Shipping
HTSW-202-23-G-S Information
Packaging:
Bulk
Pitch - Mating:
0.200" (5.08mm)
Number of Positions:
2
Termination:
Solder
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)