Samtec Inc. HTSW-105-23-S-S
Part No.:
HTSW-105-23-S-S
Description:
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
Shipping
HTSW-105-23-S-S Information
Packaging:
Bag
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
5
Termination:
Solder
Contact Length - Mating:
0.230" (5.84mm)
Contact Length - Post:
0.115" (2.92mm)
Overall Contact Length:
0.445" (11.30mm)
Insulation Height:
0.100" (2.54mm)