Samtec Inc. HMTSW-109-23-T-S-135-RA
Part No.:
HMTSW-109-23-T-S-135-RA
Description:
CONN HEADER R/A 9POS 2.54MM
Shipping
HMTSW-109-23-T-S-135-RA Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
9
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Contact Length - Mating:
0.135" (3.43mm)
Insulation Height:
0.122" (3.10mm)
Current Rating (Amps):
3A