Samtec Inc. HMTSW-109-07-T-S-110-RA
Part No.:
HMTSW-109-07-T-S-110-RA
Description:
CONN HEADER R/A 9POS 2.54MM
Shipping
HMTSW-109-07-T-S-110-RA Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
9
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Contact Length - Mating:
0.110" (2.79mm)
Insulation Height:
0.122" (3.10mm)
Current Rating (Amps):
3A