Samtec Inc. HMTSW-104-22-G-S-118-RE
Part No.:
HMTSW-104-22-G-S-118-RE
Description:
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
Shipping
HMTSW-104-22-G-S-118-RE Information
Pitch - Mating:
0.100" (2.54mm)
Number of Positions:
4
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Contact Length - Mating:
0.118" (3.00mm)
Insulation Height:
0.122" (3.10mm)
Current Rating (Amps):
3A