Amphenol Anytek HM0250810000G
Part No.:
HM0250810000G
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENT 5.08MM PCB
Shipping
HM0250810000G Information
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current:
8 A
Voltage:
250 V