Amphenol Anytek HM0250800000G
Part No.:
HM0250800000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS TOP ENT 5.08MM PCB
Shipping
HM0250800000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:
Vertical with Board
Current:
8 A
Voltage:
250 V