Amphenol Anytek HI1221530000G
Part No.:
HI1221530000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.5MM
Shipping
HI1221530000G Information
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
8 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C