Amphenol Anytek HI0330530000G
Part No.:
HI0330530000G
Description:
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
Shipping
HI0330530000G Information
Number of Positions:
3
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.300" (7.62mm)
Current - UL:
15 A
Voltage - UL:
300 V
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C