Amphenol Anytek HG0300500000G
Part No.:
HG0300500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 3POS 45DEG 5MM PCB
Shipping
HG0300500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V