Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | HFA3134IHZ96 |
| Manufacturer | Intersil |
| Series | - |
| Package/Case | SOT-23-6 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 9V |
| Frequency - Transition | 8.5GHz |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 2.4dB @ 1GHz |
| Gain | - |
| Power - Max | - |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 48 @ 10mA, 2V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 26mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-SOT |
The following parts include "HFA3134IHZ96" in Silicon Labs HFA3134IHZ96.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.