Amphenol Anytek HE0500400000G
Part No.:
HE0500400000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLOCK 5POS 34DEG 5MM PCB
Shipping
HE0500400000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
HE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
5
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
34° (146°) Angle with Board
Current:
4 A
Voltage:
150 V